Startside
Julematguide
Oppskrifter
Middagstips
Søte tips
Råvaretips
Drikketips
Menyer
Kunnskap
Opplevelser
Nisjebutikker
Mennesker
Nyhetsbrev
Meld deg på vårt nyhetsbrev og motta inspirerende mattips hver uke.



Informasjon
Annonse info
Helgemeny: Gourmet med Omega 3 Utskrift E-post
Denne helgemenyen kan du spise med god samvittighet, for her serverer vi sunt og smakfullt på en gang. De tre rettene er spekket med ingredienser rike på Omega 3, og beviser at sunn og næringsrik mat virkelig er godt. Gourmet-godt!

Kaviar, laks, makrell og multer. Lekkert, raffinert – og helsebringende. Disse råvarene innholder alle Omega 3 og det er bare å nyte med god samvittighet.

Forretten av laks klargjøres dagen i forveien og tilbringer natten i kjøleskapet. Makrellretten trenger også litt tid i kjøleskapet før den grilles eller stekes og tilsettes spennende smaker av asia; chili, ingefær og mynte. Avslutningen er frisk og god; små terter av butterdeig med multer og iskrem med kaffesmak. Overraskende smaker som harmonerer godt.

 

 marinert-laks.jpg  grillet-makrell-chili.jpg  multeterte.jpg
 Forrett: 
 Kaviarmarinert laks med urtekrem
Hovedrett:
Makrell med chili og mynte
Dessert:
Multeterte med kaffeiskrem

 

Smakelig måltid!

 

Tekst: Linda Sannum
Foto:  Laks og multeterte; fra Tine.no. Makrell; fra boken ”Grill & Barbeque” (Hilaire Walden, Cappelen

grillet-makrell-chili.jpg

Sist oppdatert ( onsdag 18. mars 2009 )