Startside
Julematguide
Oppskrifter
Middagstips
Søte tips
Råvaretips
Drikketips
Menyer
Kunnskap
Opplevelser
Nisjebutikker
Mennesker
Nyhetsbrev
Meld deg på vårt nyhetsbrev og motta inspirerende mattips hver uke.



Informasjon
Annonse info
Slangepølser Utskrift E-post
Antall porsjoner: 4
slangepolse.jpg
Ingredienser:

10 pølser
2 dl hvetemel
1 dl sammalt hvete
1 ts bakepulver
1 1/2 dl melk
1 1/2 dl revet ost
10 grillspyd i tre eller metall


 
Fremgangsmåte:
1. Bland sammen hvetemel, sammalt hvetemel, bakepulver, melk og revet ost og rør deigen sammen.
2. Ha litt mel på bakebordet, trill deigen til en pølse og del den i 10 like store biter. Trill så hver bit til en ca 1 cm tykk pølse.
3. Rull deigpølsene rundt pølsene. Stikk en litt lang grillpinne inn i hver pølse.
4. Stek slangepølsene over glørne på grillen, snu ofte på pinnen slik at de blir jevnt stekt. Grillen må ikke være for varm. Det tar ca 10 minutter å grille en slik pølse. Slangepølsene er ferdigstekt når brødet er pent brunt.

Når du skal servere grillmat av kjøtt er det godt med litt salat av tomater og løk eller av bare saltblader. Mange liker å servere potetsalat til grillmat. Pastasalat passer veldig godt til grillspidd. Spør en voksen om hjelp til å lage tomat-, potet- eller pastasalat.

Ekstra god smak blir det på kjøtt og pølser når du pensler med en god grillsaus eller grillolje. I butikkene finnes det mange forskjellige smaker å velge mellom og det står på flasken, eller glasset hvordan du skal bruke sausen.
Foto: Matprat.no
Sist oppdatert ( tirsdag 03. juni 2008 )